• nowość

Tristan Strong niszczy świat RR

Kwame Mbalia

Dostępność duża ilość
Czas wysyłki: 24 godziny

Opis

Autor bestselerów Rick Riordan przedstawia drugą część trylogii o Tristanie Strongu autorstwa Kwamego Mbalii. Seria zyskała już uznanie czytelników i recenzentów „New York Times’a”.

Tristan Strong wrócił na farmę dziadków po uratowaniu Alke – krainy afroamerykańskich bohaterów i bogów Zachodniej Afryki. Jednak starcie z żelaznymi potworami, które uwolnił starożytny demon, było prawdziwą traumą. Teraz we śnie i na jawie Tristana dręczą koszmary pełne grozy i zniszczeń. Aż pewnego dnia, kiedy chłopak powinien skupić się na walce bokserskiej, te koszmary ożywają: pojawiają się duchy, by ostrzec go, że do domu dziadków zbliża się Upiorzec.

Kto to jest i czego chce? Tristan nie musi długo czekać na odpowiedź – na farmie pojawia się przerażający potwór, który sieje spustoszenie i porywa Nanę. By uratować babcię, chłopak musi wrócić do Alke i odnaleźć porywacza. Jak ma jednak tego dokonać, skoro jedynym bogiem, na którego może liczyć, jest uwięziony w smartfonie cwaniak Anansi? Co gorsza, od zniknięcia Nany moc Tristana jako Anansesema – roznoszącego opowieści – także zdaje się niknąć.

W najmniej spodziewanych momentach pojawiają się jednak nowi sprzymierzeńcy, którzy pomagają Tristanowi robić to, co Strongowie robią najlepiej: podnosić się. To jednak może nie wystarczyć, aby powstrzymać rozpadanie się tkaniny światów…

 

Druga część serii, podobnie jak pierwsza, ma wartką akcję, lecz tym razem autor skupia się na takich kwestiach jak znaczenie diaspory i skutki traumy, co nadaje książce więcej głębi i siły w porównaniu z jej poprzedniczką. Jest moc.

„Kirkus”

 

Świat wykreowany przez Mbalię wciąż zaskakuje dzięki błyskotliwemu podejściu do poruszanego tematu, wartkiej akcji i licznym przygodom oraz – bądźmy szczerzy – komicznej impertynencji Gumowej Małej.

„Booklist”

 

Data premiery: 22.02.2022 r. 
Przekład: Dorota Dziewońska 

ISBN: 978-83-67071-08-6

Oprawa miękka

 

Książkę polecają:

nakanapie.pl

Szuflada.net

Book Reviews by Anita

Pop.books

- Lubię czytać

- Opętani czytaniem

- blog Fanów Ricka Riordana

- popbookownik

- CoPrzeczytac.pl

- Książkowir

Cena: 25,90 zł 25.90 PLN
ilość szt.
Data wydania 2022

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl